Markéta Möllerová, rozená Vavrysová se narodila 18.9.1972 v Uherském Hradišti. Vystudovala Uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti v letech 1989.

Vyrůstala v prostředí malířské rodiny Vavrysových a tak touha stát se malířkou bylo pro ni samozřejmostí. Další vzdělání ji poskytl otec akademický malíř Pavel Vavrys i její matka Marta Vavrysová, která rovněž pochází z umělecké rodiny svého otce akademického sochaře Evžena Macků, jenž byl dokonce přímým potomkem Josefa Mánesa. I ve svém manželství našla Markéta plno pozitivních shod. Pradědeček jejího manžela Ing. Petra Möllera byl světově známý sochař Albín Polášek (u nás známé sochy např. Radegast, nebo socha presidenta Wilsona v Praze). Ve svém díle se přiklání ke klasickým hodnotám malby. Maluje olejem i akrylem, její rukopis je někdy bohatě strukturovaný, kombinuje různé techniky a koláže. Jejím nejmilejším tématem jsou „koně“, které nejen maluje, ale i chová.

Svými díly je zastoupena v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí, nebo v trvalé expozici v rodinné Galerii Vavrys v Praze.


Kontakt:

Navštivte i atelier v jejím trvalém bydlišti:

686 01 Uherské Hradiště-Rybárny, Moravní nábřeží 122

e-mail: ipm@uh.cz

telefon: 572 553 376

mobil: 728 016 229

portret